Tur Denee

Çanakkale Şehitlik Turu, Haziran 1996’dan günümüze 29 Yıllık yerel tecrübeyle Gelibolu Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri Turları. Sizler için özenle hazırlamış olduğumuz bu program tüm yıl boyunca 365 Gün kesin hareketli olarak düzenlenmektedir.

Çanakkale Şehitlik Turu

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ 1 OCAK 2024 TARİHİ İTİBARİYLE EN AZ 1 GÜN ÖNCESİNDEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ KİMLİK NUMARALARININ BAKANLIK SİSTEMİNE GİRİŞİNİN YAPILMIŞ OLMASI ZORUNLU HALE GELMİŞTİR. 

FİRMAMIZ TURİZM BAKANLIĞI VE TÜRSAB DENETİMİNDE OLUP; OLUŞABİLECEK OLUMSUZ DURUMLARA KARŞI AKTİF OLARAK TURİZM BAKANLIĞI’NDA TEMİNATIMIZ BULUNMAKTADIR.

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU PROGRAMIMIZ HER GÜN KESİN HAREKETLİDİR.

TURLARIMIZDA GÖREV ALAN REHBER VE KILAVUZLARIN TAMAMI YEREL OLUP, EN AZ 10 YIL DENEYİME SAHİPTİR.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ BU PROGRAMIMIZ DESTEKLENDİĞİ İÇİN FİYATLAR UYGUN TUTULMAKTADIR.

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU ESNASINDA REHBERLİK HİZMETİMİZ TAM GÜNDÜR. ARAÇ İÇİ VE ARAÇ DIŞINDA REHBERİNİZ TÜM GÜN ANLATIM YAPMAKTADIR. BU TURLA; BİLGİ SAHİBİ OLMADIĞINIZ TEK BİR NOKTA BİLE KALMAMASI HEDEFLENMEKTEDİR.

OTEL, PANSİYON, RESTORAN VE DİĞER İŞLETMELERİN; TİP, BAHŞİŞ, KOMİSYON, TEŞVİK GİBİ NEDENLERLE SİZİ KENDİ FAYDALARI DOĞRULTUSUNDA YÖNLENDİREBİLECEĞİNİ UNUTMAYINIZ. BU AYNI ZAMANDA 1618 SAYILI KANUNUN NEZLİNDE SUÇ İŞLEMEKTİR. LÜTFEN SUÇA ORTAK OLMAYINIZ.

REZERVASYON VE DETAYLI BİLGİ İÇİN +90 546 656 35 88

Savaş Alanları, Şehitlikler, Kaleler, Tabyalar, Müzeler, Hastaneler, Siperler, Tüneller, Hatlar…

TUR PROGRAMI 1:
Başlangıç Saati: 09:00 – 09:30
Bitiş Saati: 17:30 –  18:30

TUR PROGRAMI 2:
Başlangıç Saati: 12:00 – 12:30
Bitiş Saati: 17:30 –  18:30

* Tur 2 programı yarım günlük kısaltılmış programdır. Güzergah tamamen aynı olup, alanda geçirilen zaman ve molalar kısaltılmış ve öğle yemeği tamamen kaldırılmıştır. Her gün yapılmamaktadır.

TUR ADI: Çanakkale Şehitlik Turu
TUR TARİHİ: Her Gün Kesin Hareketli (365 Gün)
TUR SÜRESİ: Günübirlik (1 Gün)
TUR BÖLGESİ: Gelibolu Yarımadası Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri
TUR GÜZERGAHI: Tüm Cepheler (5 Cephe); Deniz Savaşı Cephesi, Kumkale Cephesi, Seddülbahir Cephesi, Arıburnu Cephesi, Anafartalar Cephesi
TUR AKTİVİTE SEVİYESİ: Orta-Düşük. Her yaş grubuna uygundur. Kısa mesafeli yürüyüşler, bebek arabasına uygunluk, tırmanış gerektirmeyen, yüksek noktalara merdiven kolaylığı.
TUR ÜCRETİ: Yetişkin ***
TUR PAKET İÇERİĞİ: Her Şey Dahil Tam Paket (Ekstra bir ücret ödemesi gerektirmez, talep edilmez.)

Dünyanın en büyük seyahat portallarından biri olan TripAdvisor‘a ve tüm misafirlerimize ödül için teşekkür ederiz. Firmamız kendi alanında MÜKEMMELLİK SERTİFİKALI tek organizasyondur.

mukemmellik-sertifikalari-2023

Mükemmellik Sertifikaları

Çanakkale Şehitlik Turu Noktaları

Cepheler:

Çanakkale Deniz Savaşı, Kumkale – Beşige Cephesi, Güney Cephesi (Seddülbahir, Alçıtepe), Kuzey Cephesi (Arıburnu – Conkbayırı), Anafartalar Cephesi

Kaleler ve Tabyalar:

Kale-i Sultaniye (Çimenlik), Kilitbahir Kalesi, Kumkale Kalesi, Seddülbahir Kalesi, Çamburun Kalesi, Bigalı Kalesi, Nara Kalesi

Değirmen Burnu Tabyası, Namazgâh TabyasıRumeli Hamidiye Tabyası, Anadolu Hamidiye Tabyası, Rumeli Mecidiye Tabyası ve ŞehitliğiErtuğrul Tabyası, Baykuş Tabyaları, Medusiye Tabyası, Yıldız Tabyası

Şehitliklerimiz ve Anıtlarımız: 

Çanakkale Şehitler Abidesi57. Piyade Alayı Şehitliği, Akbaş Şehitliği , Alçıtepe Şehitliği, Arıburnu Yarları ve Yükseksırt, Büyük Kemikli Kitabesi, Conkbayırı Atatürk Zafer AnıtıConkbayırı Mehmetçik Kitabeleri, Çataldere Şehitliği ve Anıtı, Mareşal Fevzi Çakmak Anıtı, Gözetleme Tepe Şehitliği, Havuzlar Şehitliği ve Anıtı, İlk Şehitler Anıtı, Kanlısırt Kitabesi, Karayörük Deresi Şehitliği, Kemalyeri Kitabesi, Kesikdere Şehitliği, Kırmızı Sırt Siperleri, Kireçtepe Jandarma Şehitliği ve Kitabesi, Kocadere Hastahane Şehitliği, Seyit Onbaşı Heykeli, Mehmet Çavuş Anıtı, Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı, Nuri Yamut Anıtı, Sarıtepe Şehitliği, Soğanlıdere Şehitliği, Son Ok Anıtı, Şahindere ŞehitliğiTalat Göktepe Anıtı, Yarbay Hüseyin Avni Bey Şehitliği, Yusufçuk Tepe Kitabeleri, Zığındere Sargıyeri Şehitliği

Yabancı Anıtlar ve Mezarlıklar:

Fransız Savaş Mezarlığı ve Anıtı, Cape Helles İngiliz Anıtı, V Beach Mezarlığı, Lancashire Landing Mezarlığı, Pink Farm, Twelve Tree Copse Mezarlığı ve Yeni Zellanda Anıtı, Redout Mezarlığı, Skew Bridge Mezarlığı, Doughty-Wyli Mezarlığı, Lone Pine Mezarlığı ve Anıtı, Shell Green Mezarlığı, Johnston’s Jolly Mezarlığı, 4 th Battalion Parade Ground Mezarlığı, Courtney’s And Steel’s Post Mezarlığı, Quinn’s Post Mezarlığı, The Nek Mezarlığı, Walker’s Ridge Mezarlığı, Baby 700 Mezarlığı, The Farm Mezarlığı, Yeni Zellanda Ulusal AnıtıYeni Zellanda Chunuk Bair Mezarlığı Anıtı, Arıburnu (Beach) Mezarlığı, Shrapnel Valley Mezarlığı, Plugge’s Plateau Mezarlığı, Arıburnu Mezarlığı, Conterbury Mezarlığı, No.2 OutPost Mezarlığı, New Zelland No.2 OutPost Mezarlığı, Embarkation Pier Mezarlığı, 7 th Field Ambulance Mezarlığı, Hill 60 Mezarlığı ve Yeni Zelanda Anıtı, Green Hill Mezarlığı, Hill 10 Mezarlığı, Lalababa Mezarlığı, Azmak Mezarlığı

Çanakkale Şehitlik Turu Detayları

Buluşma saatlerimizde rehberimiz ve grubumuzla bir araya gelip Çanakkale Şehitlik Turu programımız için hareket ediyoruz.

Yoğunluğa bağlı olarak Çanakkale – Kilitbahir veya Çanakkale – Eceabat feribot hattını kullanarak Çanakkale Boğazı‘ndan karşıya Gelibolu Yarımadası‘na geçiş yapıyoruz.

Kısa süreli bu deniz yolculuğumuzda Kıtalar arası bir geçiş yaparken; bölgedeki objeler ve noktalar hakkında rehberimizden bilgiler alıyor ve Çanakkale Boğazı‘nı hep birlikte inceliyoruz.

Çanakkale Şehitlik turu programımızın asıl gezi güzergahına feribottan iner inmez Dur Yolcu objesi ile dikkatleri çeken Kilitbahir Köyü ile başlıyoruz. Çanakkale Boğazı’nın bu en dar noktasına Fatih Sultan Mehmet Han tarafından karşılıklı olarak yaptırılan Kilitbahir ve Kale-i Sultaniye kalelerini inceliyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Bir sonraki durağımız Namazgah Tabyası‘nda Çanakkale Boğazı Savunması ve Tabyalar hakkında rehberimizden bilgiler alırken, aynı zamanda karşılıklı yapılan Rumeli Aziziye ve Anadolu Hamidiye Tabyaları, bu tabyaların savaştaki rolleri hakkında bilgiler alıp incelemeler yapıyoruz.

Gelibolu Şehitlik Turu 2024

Ağaçlar arasında gizlenmiş ve tabya kamuflajı konusunda en güzel örnek olan Rumeli Hamidiye Tabyası önünden ilerleyerek 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşı ve Deniz Zaferi tarihinde önemli bir yere sahip olan Rumeli Mecidiye Tabyası’na ulaşıyoruz. Burada rehberimizle birlikte Koca Seyit‘in kahramanlık öyküsünü dinleyip Seyit Onbaşı Anıtı‘nı gördükten, tabyada incelemeler yaptıktan ve Rumeli Mecidiye Şehitliği‘nde Şehitlerimizi andıktan sonra Çanakkale Şehitlik Turu programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Aracımızla Çanakkale Boğazı sahil şeridinden ilerlerken rehberimizden Çanakkale Deniz Savaşı detaylarını dinliyor, Nusret Mayın Gemisi‘nin kahramanlığına tanıklık ederek Havuzlar Şehitliği‘ne ulaşıyoruz. Çanakkale Savaşı‘nın önemli destek noktası ve sağlık merkezlerinden biri olan Soğanlıdere bölgesine MesudiyeYıldız ve Baykuş Tabyaları hattından varışımız sonrası Soğanlıdere Şehitliği ve Hava Şehitliği hakkında bilgiler alıyoruz.

Behramlı Köyü‘nü arkamızda bırakarak Güney Cephesi hattının hemen gerisine kurulan Şahindere Sargı Yeri bölgenin önemli bir sağlık merkezidir. Bölgedeki Şahindere Şehitliği’ni Gerçek Şehitlik ve Sembolik Şehitlik kısımlarını ayrı ayrı gezerek rehberimizden savaştaki sağlık sistemleri hakkında bilgiler alıyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu 2024

Savaş zamanının hastanesi sayılan Şahindere‘den ayrılıp Alçıtepe Köyü girişine kurulan Alçıtepe Tıp Müzesi‘ne ilerliyoruz. Çanakkale Savaşı esnasında var olan sargı yerleri göz önüne alınarak canlandırmalar ve bal mumu heykellerle bire bir hazırlanmış müzeyi geziyor ve incelemelerde bulunuyoruz.

Gelibolu Turu 2024

Çanakkale Şehitlik Turu programımıza Çanakkale Şehitler Abidesi yönünde ilerleyerek devam ederken, Kerevizdere Muharebelerinin gerçekleştiği KerevizdereCesetler SırtıHisarlık Tepe hattında metre kareye 6.000 merminin düştüğü bu coğrafyada yaşananlar hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Şehitlik Turu 2024

Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne ulaşıyor ve bölgeyi rehberimizle gezmeye başlıyoruz. En geniş gezi alanımız burası olacaktır. Bu bölgede Şehitler AnıtıMeçhul Asker AnıtıYaralı Asker AnıtıMustafa Kemal Çanakkale’de Anıtı gibi anıtları; Çanakkale şehitlerimizin isimlerinin yazdığı kabirleri; Atatürk’ün Avustralyalı Annelere Yazdığı MektupÇanakkale Savaşı Rölyefi gibi eserleri rehberimizle birlikte gezerken, diğer yandan da çevredeki savaş alanları ve muharebeler hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turları 2024

Ölüm Koyu anlamına gelen Morto Koyu içerisinden ilerleyerek Seddülbahir Cephesi hattına devam ediyoruz. Fransız birliklerinin savaş sonuna kadar beklediği bu bölgede Fransız Mezarlığı hakkında bilgiler alıp Kanlı Dere öyküsünü dinleyerek Seddülbahir‘e ulaşıyoruz. Seddülbahir’e varışımız sonrası ilk önce Çanakkale Savaşı Eserleri Müzesi‘ni geziyoruz.

Günübirlik Çanakkale 2024

Çanakkale Boğazı girişi olan ve Gelibolu Yarımadası‘nın en uç noktası olan İlyas Burnu‘na varıyoruz. En uca yapılan Cape Helles İngiliz Anıtı hakkında bilgiler alıp geziyor ve Yahya Çavuş Şehitliği‘ne varıyoruz. Ertuğrul Koyu ve Ertuğrul Tabyası‘nı rehberimizle incelerken aynı zamanda çıkarma harekatları ve Çanakkale Boğazı coğrafyası hakkında rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Şehitlik ziyaretimiz sonrası Çanakkale Şehitlik Turu programımızın mola noktasına doğru hareket edeceğiz.

Çanakkale Tur 2024

Mola noktamız olan Alçıtepe Köyü‘ne varışımız sonrası öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiş yapıyoruz. Geçiş yolumuzda bulunan LancashirePink FarmRedoubt ve Twelve Tree Corps gibi yabancı anıt ve mezarlıkları da görüp hakkında bilgi alacağız. Öğle yemeğimizi grubumuzla birlikte alıyor ve molamız sonrası şehitlik gezimize devam ediyoruz.

Çanakkale Turu 2024

Nuri Yamut AnıtıSok Ok Anıtı ve Zığındere Şehitliği‘nin bulunduğu bölge içerisinden ilerleyerek kaldığımız yerden gezimize devam edeceğiz ve sonrasında Kuzey Cephesi‘ne hareket edeceğiz. Kuzey Cephesi‘nde öncelikli durağımız çıkarma harekatının yapıldığı noktalar olacak.

Kuzey Cephesi hattına Avustralya ve Yeni Zelanda askerlerinin varlığından ötürü ANZAC Sector adını alan bölge ile başlıyoruz. Anzak birliklerinin ilk çıkarmayı yaptıkları ANZAC Koyu ve savaş sonrasına kadar kalıp, törenlerini de yaptıkları ANZAC Tören Alanı ile başlayarak bölgede bulunan Arıburun Mezarlığı, Beach Mezarlığı, Shrapnel Valley Mezarlığı, Shell Green Mezarlığı gibi yabancı noktalarla beraber bölgedeki muharebeler ve Abrurrahman Bayırı, Şahin Sırtı gibi önemli taarruz noktaları hakkında da rehberimizden detaylı bilgiler alarak şehitlik turumuzda ilerlemeye devam ediyoruz.

Çanakkale Savaşı Turu 2024

Kabatepe – Conkbayırı hattında iki tarafın siper hatları baz alınarak aralarından geçecek şekilde yapılmış cephe yolundan ilerleyişimize başlıyoruz. Öncelikli durağımız Tankut Öktem tarafından bir kahramanlık hikayesinden esinlenerek yapılmış Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı olacak. Buradaki ziyaretimiz sonrası rehberimizden dere içlerine yapılmış Çataldere Şehitliği ve Karayörükdere Şehitliği hakkında bilgiler alıyoruz.

Kuzey bölgesinin en kanlı muharebelerinin yapıldığı Kanlı Sırt – Kırmızı Sırt hattına varıyoruz. Kanlı Sırt üzerine yapılmış Lone Pine Avustralya Anıtı‘nı ziyaret edip, Kırmızı Sırt üzerindeki orijinal siperler ve lağım tünellerini inceledikten sonra Çanakkale şehitlik turumuzun sonraki durağı için hareket ediyoruz.

Çanakkale Gezisi 2024

Yolumuz üzerinde bulunan Johnston’s Jolly Mezarlığı, Courtney’s And Steele’s Post Mezarlığı ve Queen Post Mezarlığı hakkında rehberimizden bilgiler alarak 57. Alay Şehitliği‘ne ulaşıyoruz. Dere içerisindeki Kesikdere Şehitliği‘ni ziyaret ediyoruz. 57. Piyade Alayı anısına yapılan sembolik şehitlik ve anıtı ziyaret edip bölge ve savaş hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Arıburnu Yarları, Cesaret Sırtı, Walker’s Ridge Mezarlığı, The Nek Mezarlığı, Mehmet Çavuş Anıtı, Baby 700 Mezarlığı gibi çok sayıda noktanın bulunduğu alan içerisinden bilgiler alarak ilerliyor ve Kılıçbayırı üzerinden Nuri Yamut Anıtı‘na ulaşıyoruz. Anıt ziyaretimiz sonrası 261 Rakımlı Tepe‘ye varıyor ve Mehmetçik Parkı ile bölge incelemelerimize başlıyoruz.

Şehitlik Gezisi 2024

261 Rakımlı Tepe Mehmetçik Parkı Kitabeleri bizleri karşılıyor. Buradan bölgeye yapılmış siperler içerisinden ilerleyerek Conkbayırı‘na tırmanışa geçiyoruz. Conkbayırı hem savaş için hem de Çanakkale şehitlik turu programımız için en önemli noktalardan biridir. Conkbayırı üzerinde yer alan Atatürk AnıtıNazif Çakmak Şehitliği ve Yeni Zelanda Anıtı‘nı gezdikten sonra Atatürk’ün Saatinden Vurulduğu Yeri görüp Atatürk’ün Gözetleme Yeri‘ne geçiş yapıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk‘ün Çanakkale Savaşı esnasında Anafartalar bölgesini gözetlediği bu noktada rehberimiz ile bölge coğrafyasını ve tarihini incelemeye başlıyoruz. Anafartalar Muharebelerinin yaşandığı Lala Baba Tepesi, Yufusçuk Tepe, Suvla Koyu, Büyük Kemikli Burnu, Küçük Kemikli Burnu, Kireç Tepe ve Mestan Tepe hattı ve burada bulunan Türk ve yabancı anıt ve mezarlıkları hakkında rehberimizden detaylı bilgiler alıyor Conkbayırı Mezarlığı yönünden güzergahımıza devam ediyoruz.

Çanakkale Savaşları Turu 2024

Kocadere Köyü ve Kocadere Hastane Şehitliği yönünde ilerlememize devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Topçu Sırtları, Adana Bayırı ve Kemal Yeri hakkında rehberimizden bilgiler alarak Çanakkale şehitlik turu programımızın son hattına ilerliyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk ve komutası altındaki 19. Tümen‘in savaşı beklediği ve muharebeler başlayana kadar konuşlandırıldığı Bigalı Köyü‘ne ulaşıyoruz. Atatürk‘ün karargah olarak kullandığı ve sonrasında restore edilerek müzeye dönüştürülen Atatürk Evi Müzesi‘ni ziyaret ediyor ve dönüş yolumuza geçiyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu programımızın dönüş yolculuğunda öncelikle Bigalı Kalesi, Kilye Koyu, Eceabat Tarihe Saygı Parkı, Çamburnu Tabyası ve Kalesi, Balkan Savaşı Anıtı ve Yüzbaşı Anıtı hakkında rehberimizden bilgiler alarak sahil şeridini kullanarak Kilitbahir Köyü‘ne ulaşıyoruz.

Ağadere Ağır Mecruhin Hastanesi Minyatür Parkı ve Müzesi‘ni rehberimizden bölge hakkında bilgiler alıyor ve sonrası feribota binerek Çanakkale’ye geri dönüyor ve Çanakkale şehitlik turu programımızı sonlandırıyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu Yemek

Şehitlik Turu Araçları

** Şehitlik turu programımızda yoğun dönemlerde Eceabat hattı yerine Kilitbahir feribot hattı kullanılmaktadır. Bu durumda ziyaret noktaları sıralamaları değişmekle birlikte herhangi bir nokta kaybınız olmamaktadır.

Ağadere Şehitliği ve Müzesi yapım çalışmaları devam etmekte olup yakın bir zamanda eklenecektir.

Çanakkale Şehitlik Turu Fiyatı

KATILIMCI YETİŞKİN 7 – 12 0 – 6 YAŞ
TUR ÜCRETİ 900TL 800 TL ÜCRETSİZ

0 – 6 Yaş çocuklarda herhangi bir ücret zorunluluğu yoktur. Yemek alınırsa sadece yemek ücreti ödenmektedir.

TUR 2: KESİN HAREKETLİ DEĞİLDİR.

Kontenjan Durumu :  Kişi Sayısı Sınırlaması Bulunmamaktadır…

Fiyata Dahil Hizmetlerimiz:

  • Lüks Araçlarla Ulaşım Hizmeti *
  • Rehberlik Hizmeti
  • Feribot Geçişleri
  • 1 Adet Müze Girişi
  • Öğle Yemeği (Sadece Tur 1)

Google Map Üzerinde Görüntü

Çanakkale Şehitlik Turu Katılım Koşulları

– Tura kayıt yaptırmış tüm katılımcılar bu alanı okumuş ve onaylamış kabul edilir.

– Tura katılım sağlayabilmek için en az 1 gün öncesindenkişi sayısı, tarih, katılımcıların isim ve soy isimleri ile, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaraları’nın bildirilmiş olmaları gereklidir. 1 OCAK 2024 TARİHİ İTİBARİYLE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI SİSTEMİNE GİRİŞİ ZORUNLUDUR.

– Tura kayıt harici herhangi bir ziyaretçiden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası talep edilmez ve edilemez. Bilgilerini firmaya vermiş her ziyaretçi bunu kendi isteği ile yapmış ve tura kesin olarak kayıt yaptırmış sayılır.

– Firmamız kesin kayıt için herhangi bir ön ödeme talep etmemektedir. Bununla birlikte; rezervasyonlar son 48 saat öncesine kadar ücretsiz olarak iptal edilebilir. Tur gününe 48 saatten daha az süre varken yapılan iptallerde firmamızın 1/3 oranında ücret talep etme hakkı bulunmaktadır. Tur saatine yetişilememesi, katılımcıya ulaşılamaması ve benzeri durumlarda aynı gün içerisinde olması nedeniyle tek taraflı iptal edilmiş sayılır ve 2/3 oranında ücret talep edilir. Mücbir sebepler bu madde dışındadır.

– Tur Şirketi gerekli gördüğü takdirde Çanakkale Şehitlik Turu programında ve güzergahında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

– Tur Şirketi: Bayramlar, Milli Günler, Resmi Tatiller ve Hafta sonları gibi özel dönemlerde oluşabilecek; trafik sıkışıklığı, feribot aksaklıkları, noktaların ziyaret edilememesi, saatlerin esnemesi ve benzeri durumlardan sorumlu tutulamaz.

– Tur programında yazılı olan nokta bilgilendirmeleri dört ayrı şekilde yapılmaktadır. Noktalara intikal edilerek, araç içerisinden bilgilendirme yaparak, hakim bir noktadan bilgilendirme yaparak ve gıyabında bilgilendirme yaparak. Buradaki amaç tur esnasında katılımcıya en fazla sayıda nokta hakkında bilgi vermek ve Çanakkale Şehitlik Turu katılımı sağlayan her katılımcının en yüksek fayda sağlamasını hedeflemektir.

– Tur Şirketi: oluşan memnuniyetsizlikler tur esnasında yazılı olarak firma görevlilerine veya rehbere bildirilmediği sürece, turda ve sonrasında bahsedilen memnuniyetsizliklerden sorumlu tutulamaz. Hizmet alınmış ve tur tamamlanmış ise herhangi bir ücret iadesi veya tazmin bedeli talep edilemez.

– Tur Şirketi diğer firmalar ile iş birliği, birlikte tur düzenleme, ziyaretçi değişimi yapma hakkını sahiptir. Bu durumda ziyaretçiden ek ücret talep edilmez.

– Tur Şirketi turlarında istisnai durumlar haricinde otobüsminibüs ve midibüs kullanmaktadır.

– En az 1 gün öncesinden rezervasyon yaptırdığınız takdirde; mevsim şartları ve  özel durumlar hariç Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu kesin kalkışlıdır. Bölgede yapılan resmi organizasyonlar, yol çalışmaları, belirli sebeplerle kapalı olması, feribot seferleri gibi firmamızın kontrolünde olmayan durumlarda herhangi bir şekilde sorumluluk tarafımıza ait değildir.

– Tüm anlaşmazlıkların çözümünde Çanakkale Mahkemeleri yetkilidir.

–  TUR PROGRAMIMIZDAN SİMÜLASYON MERKEZİ VE AĞADERE HASTANE MÜZESİ TAMAMEN ÇIKARILMIŞTIR.
Bu müzelerin çıkarılma nedeni; randevu gerekli olması, giriş çıkış esnasında uzun süreli sıra ve kuyruk beklenmesi, ziyaret süresinin uzun sürmesi nedeniyle gerçek şehitliklerin ziyaret edilememesi, ücretli hale gelmeleri ve ücretlerinin yüksek olması olmakla birlikte, Ağadere ziyarete açılmamıştır. Gerekli düzenlemeler olması durumunda tekrar eklenecektir. 

– Alçıtepe Tıp Müzesi; Razaman Bayramı dönemi boyunca ve bir süre sonrasında ekstra olacaktır. Bayram sonrası ücret tarifesine göre yeniden programa dahil edilecektir.

– Lutars Turizm firma ekibimiz 1996 yılından beri bölgede uzmanlaştığı için bir çok resmi ve özel kurum tarafından organizasyonlarda görev almaktadır. Bu nedenle rehber veya tarih danışmanı ekibinde güne göre değişiklikler olabilmektedir.

Çanakkale Şehitlik Turu Faydalı Bilgiler

– Çanakkale neredeyse tüm yıl boyunca rüzgarlı bir bölgedir. Mevsimlere göre rüzgara önlem almayı unutmayınız.

– Çanakkale rüzgarı nedeniyle feribot yolculuğu sallantılı olabilir. Deniz tutan misafirlerimizin dikkatine!

– Hava koşullarına uygun giyinmeniz rahat etmenizi sağlayacaktır.

– Yaz aylarında mutlaka şapka ve gözlük kullanımını tavsiye ederiz. Güneş kremi kullanımı vb uygulamalar size faydalı olacaktır.

– Bahar ve kış aylarında kat kat giyinilmesini tavsiye ederiz. Boğaz ve hava akışı nedeniyle gün içinde ısı farkı olabilmektedir.

– Ziyaretimizin açık alan odaklı olduğunu unutmayınız. Özellikle ayakkabı seçiminde dikkat etmek; rahat yürümenizi ve sakatlık riskini en aza indirmenizi sağlar.

– Özellikle sıcak aylarda gideceğiniz neredeyse her noktada su ve benzeri içecek alabileceğiniz noktalar bulunmaktadır. Lütfen kendinize çok fazla yük etmeyiniz.

– Hediyelik eşya satışı tüm alanda ve neredeyse her ziyaret noktasında bulunmaktadır.

– Tarihi alan içerisinde Camii, Namazgah ve Mescit gibi çok sayıda ibadet alanı bulunmaktadır.

– FOTOĞRAF ÇEKİMLERİ İÇİN ANLATIM SONRASI MUTLAKA MOLA VERİLİR. LÜTFEN ACELE EDEREK ANLATIMI KAÇIRMAYINIZ.

Sizler için tüm yıl boyu Gelibolu Yarımadasında inceleme ve araştırma yapıyoruz. YouTube sayfamızdan kendi çekim videolarımıza ulaşabilirsiniz.

REZERVASYON VE DETAYLI BİLGİ İÇİN +905466563588

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ; LÜTFEN ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU YORUMLARI BÖLÜMÜNE SOY İSİM, TELEFON NUMARASI VB. KİŞİSEL BİLGİLER YAZMAYINIZ. ANLAYIŞINIZA VE İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir